Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Eski zamanlarda ağda ve iğneli epilasyon uygulamaları çok yaygınken günümüzde lazer epilasyon uygulamaları diğer yöntemlere göre oldukça çok fazla uygulanıyor. Lazer epilasyon uygulamasının hızlı ve ağrısız olması lazer epilasyon uygulamalarına olan talebi gittikçe arttırmakta, lazer epilasyon fiyatlarının gün geçtikçe düşmesi kuşkusuz bunun en önemli nedenlerinden birisi olmaktadır. Yeni teknoliji cihazların özelliklerinin artması eskiden tüm vücut epilasyonun 3 veya 4 saatte uygulanabilirken yeni sistemlerin 45 dakika veya 1 saatte lazer uygulaması yapabilmesi ile hızlı konforlu bir uygulama yapılasına olanak vermektedir.

Önceleri popüler bir uygulama olan iğneli epilasyonun kıl kökünü elektrik akımı ile tahrip ederek yok ederken lazer epilasyonda kıl folükülü lazer ışığı ile ısıtarak yok etme prensibine dayanır. Lazer epilasyon uygulamasını ortalama 6 veya 8 seansta gerçekleştirmek gerekmektedir. Bunun sebebi kılların evreleri olması ve lazer epilasyon uygulamasının sadece anajen dönemde etkili olasıdır. Bu evrede kıl kökü ile bağlantısı mevcuttur. Diğer evrelerde kılın kökü ile bağlantısı olmadığından yapılan epilasyonun etkisi olmaz. Ortalama 45 gün ara ile bu uygulama yapılması gereklidir. Etkili bir Lazer epilasyon uygulaması için iyi teknoloji bir cihaz, epilasyonda kullanılan alexandrite lazer, Ndyag lazer veya diode lazer sistemlerinden birinin bazen bir kaç adetinin kullanılması,iyi bir uygulama etkili doz ve milisaniyelerle cihazın kıl ve cilt tipine göre ayarlanması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>